תשליכוהו

על הפרויקט

פרויקט "השליכוהו" נהגה בשנת 2011 על-ידי דן דברת, מעצב תקשורת חזותית, שהפיק בעבר את הקמפיין "קבורים בפחם" של גרינפיס, נגד הקמת תחנת כוח פחמית נוספת בישראל.

הקמפיין מפנה זרקור לסוגיה של המתת אפרוחים במדגרות. כל שנה הורגים במדגרות בישראל מיליוני אפרוחים – רובם אפרוחים זכרים מזני תרנגולות שנועדו לתעשיית הביצים.

לצורך הקמפיין צילמנו ידועניות במיצבים עם אפרוחים מתים וחיים, מיצבים שחלקם מהדהדים את המיון וההרג של האפרוחים במדגרות, כפי שאפשר לראות בסרטון הזה.

הצטלמו לפרויקט: ירדנה ארזי, זהבה בן, אורנה בנאי, גלית גוטמן, שלי גפני, ענת וקסמן, עלמה זק, מיקי חיימוביץ, פנינה טורנה, קרן מור והילה נחשון.

צלמת הקמפיין היתה ורדי כהנא.

עוד השתתפו בהפקה: שיער: אבנר מלכא ואמיר קל. איפור: האקדמיה לאיפור של מיקי בוגנים. ליווי בווידיאו: הטלוויזיה החברתית. יחסי ציבור: דולפין יחסי ציבור. עריכת וידאו: דובב הדר.

הגה והפיק את הקמפיין: דן דברת.

האפרוחים שמככבים בפרויקט הם ניצולים של התעללות. את רובם הצלנו ישירות ממדגרה, שבה הם היו צפויים למוות אכזרי. את האחרים הצלנו משוק עופות בלתי-חוקי ומחנות שמוכרת אפרוחים בני יומם, חלקם צבועים במגוון צבעים. את האפרוחים בחנות מצאנו בקרטונים, עמוסים באפרוחים מתים וחיים יחד. כמה מהאפרוחים היו במצב רע מאוד ולא שרדו, אולם לרובם מצאנו בתים חמים.

הקמפיין הושק באירוע רב-משתתפים בתל-אביב בתאריך 19.12.2011.

התמונות של פרויקט "השליכוהו" מוצגות ברחבי הארץ במסגרת תערוכה נודדת.

לפרטים נוספים ולהזמנת התערוכה פנו אלינו ל [email protected].